#136

BRONZOVÉ VELKÉ ZLACENÉ STOLNÍ HODINY - JOHANKA Z ARKU

#136

Watch
38 zobrazení
Vyvolávací cena
19 900 Kč
Starožitnosti pod Kinskou s. r. o
Pro limitování se přihlašte

Francie 1840 - 1880. Zlacený bronz. Ve francouzském romantickém historizujícím neogotickém stylu třetí čtvrtiny 19.století. Hodinový stroj s kotvovým krokem. Půlové bití na zvoneček. Bílý smaltovaný ciferník s ručně malovanými arabskými číslicemi. Výška 48 cm, šířka 48 cm, hloubka 18 cm. Dekorativní luxusní zlacené bronzové francouzské stolní či krbové hodiny s půlovým bitím. V horní části hodin velká zlacená a leštěná bronzová socha sedící Johanky z Arku ve zbroji na stylizovaném návrší s květinami a gotickou kapličkou. Francouzská národní hrdinka z doby stoleté války proti Angličanům, kdy stála v čele francouzského vojska. Opírající se o rytířskou přilbu a svůj meč, levou ruku položenou na hrudi u svého srdce. Spodní část hodin architektonicky tvarovaná v neogotickém stylu, uprostřed s hodinovým ciferníkem a strojem. Pod ciferníkem motiv trofejí. V goticky tvarovaných růžicích vložené alabastrové destičky, též u trofejí. Funkční, vzhledem ke stáří hodin bez garance přesnosti chodu a dlouhodobé funkčnosti.