Čechy, rok 1916. Bílý, barevně ručně malovaný a zlacený porcelán. Rozměr: podnos 38,5 cm x 19 cm, výška konviček 18 cm a 13,5 cm, výška cukřenky 13 cm, výška šálků 7,5 cm, průměr podšálků 14,5 cm. Původně bílá a zlacená souprava z porcelánky Slavkov, Schlaggenwald, později ručně domalovaná barevnými květinovými věnečky na tmavěmodrém podkladu. Značeno zespodu: monogram malíře, písmena: .AL., 1916, vtlačená písmena a čísla.