Čechy, Loket 1833 - 1873. Bílý, ručně malovaný porcelán. Výška 12,5 cm, průměr víčka 9 cm. Lékárenská dóza z bílého porcelánu s modře orámovanou kartuší s černým nápisem "Alumen Crud" (ALUMEN CRUDUM), získávaný z kamence potašového. Značeno zespodu: vtlačený loket a čísla.