Německo, Rosenthal 1924 - 1927. Bílý, barevný a zlacený porcelán. Výška šálku 3,5 cm, průměr podšálku 11 cm. Porcelánový šálek s podšálkem se zlatými linkami zdobený zelenými svazečky květin s černými konturami. Značeno zespodu: Rosenthal, Selb - Bavaria a značkou malíře.