Německo, Rosenthal 1921 - 1933. Bílý, světlezelený a zlacený porcelán.V anglickém stylu. Rozměr: výška šálku 6 cm, průměr podšálku 16 cm, průměr talířku 19,5 cm. Šálek s podšálkem a dezertním talířkem zdobené zlatými a světlezelenými linkami na horním okraji. Ústřední motiv reliéfního stáčeného zlatého ornamentu uprostřed s motivem přesliček. Značeno zespodu: Rosenthal Bavaria a písmeno N.