#29

DÓZIČKA SE ŽLUTOU RŮŽÍ - HEREND, ROTHSCHILD

#29

Porcelain
3 limity
20 zobrazení
Aktuální cena
1 000 Kč
Starožitnosti pod Kinskou s. r. o
Vyvolávací cena: 600 Kč
Pro limitování se přihlašte

Maďarsko, Herend, minulé století. Bílý, zlacený, ručně barevně malovaný porcelán. Název vzoru: Rothschild Bird, porcelánka Herend. V romantickém stylu 18. a 19. století. Rozměr: výška 10 cm, průměr 10 cm. Dózička se žlutou porcelánovou reliéfní růží zdobená ručně malovaným vzorem Rothschild Bird, jenž si slavná rodina bankéřů objednala pro své osobní užití. Z těchto důvodů je vzor pojmenován podle této světoznámé rodiny. Centrální motiv zpěvných ptáčků sedících na stromě se zlatým řetězem symbolizujícím bohatství rodu Rothschildů doplněný o zobrazení motýlů. Značeno zespodu: modrá značka HEREND HUNGARY, HANDPAINTED, ručně psaná čísla a značka malíře.