Maďarsko, Herend, minulé století. Bílý, zlacený, ručně barevně malovaný porcelán. Název vzoru: Rothschild Bird, porcelánka Herend. V romantickém stylu 18. a 19. století. Rozměr: výška 10 cm, průměr 10 cm. Dózička se žlutou porcelánovou reliéfní růží zdobená ručně malovaným vzorem Rothschild Bird, jenž si slavná rodina bankéřů objednala pro své osobní užití. Z těchto důvodů je vzor pojmenován podle této světoznámé rodiny. Centrální motiv zpěvných ptáčků sedících na stromě se zlatým řetězem symbolizujícím bohatství rodu Rothschildů doplněný o zobrazení motýlů. Značeno zespodu: modrá značka HEREND HUNGARY, HANDPAINTED, ručně psaná čísla a značka malíře.