Čechy, Pirkenhammer 1840 - 1846. Bílý, barevně ručně malovaný a zlacený porcelán. Období: biedermeier. Rozměr: 21 cm x 13 cm x 7 cm. Přenosný porcelánový svícen ve tvaru stylizovaného listu se zlaceným reliéfním ornamentem zdobený fialovým květem a zelenými listy. Uprostřed svícen ve tvaru modrého kalichovitého květu. Značeno zespodu: vtlačená písmena F & R a římské číslice.