Evropa 1890 - 1920. Ručně malovaný a zlacený biskvit. V romantickém rokokovém stylu. Výška 16,5 cm, šířka 12 cm. Sedící kavalír v klobouku s růžovou ozdobou, v bohatě zdobeném oděvu se zlatými aplikacemi. Rokokově tvarované křeslo s opěradlem v podobě mušle. Na levé straně stopy mírného poškození. Značeno zespodu: vtlačená čísla a značka malíře.