Německo, Blankenhain 1949 - 1980. Kobaltový, bílý, ručně barevně malovaný a zlacený porcelán. SMM Atelier Kunst Dresdner Handmalerei. Výška šálku 6 cm, průměr podšálku 11,5 cm. Kobaltový šálek s podšálkem se zlacenými linkami a bílým pruhem s ručně malovanými barevnými kvítky. Značeno zespodu: zelená značka Weimar Porzellan, Made in GDR a zlatě psané SMM Atelier Kunst Dresdner Handmalerei.