#43

TALÍŘ "LÍBÁNKY NA HANÉ" - VÁCLAV PODHRÁZSKÝ, JIHOČESKÉ MALOVÁNKY

#43

Porcelain
27 zobrazení
Vyvolávací cena
1 600 Kč
Starožitnosti pod Kinskou s. r. o
Pro limitování se přihlašte

Československo, po roce 1925. Bílý, barevně ručně malovaný a zlacený porcelán. Jihočeské malovánky, Václav Podhrázský, České Budějovice. Bílý porcelánový talíř, Stará Role, Altrohlau, Moritz Zdekauer. Publikováno v knize Jiří Hořava - Jihočeské malovánky Václava Podhrázského (1897-1935), obrazová příloha str. 25. Průměr 30,5 cm. Ústřední ručně malovaný barevný motiv podle obrazu Josefa Mánesa "Líbánky na Hané". Okraje talíře zdobené lidovým florálním barevným ornamentem a zlacenými mřížkami. Značeno zespodu: Jihočeské malovánky, ruční práce, V. Podhrázský Č. Budějovice obraz dle J. Mánesa "Líbánky na Hané" a originální papírové štítky.