Čechy, Duchcov, 40. léta minulého století. Krémově bílý a barevný ručně malovaný porcelán. Autor modelu: Elly Strobach (1908-2002). Výška 23 cm, šířka 22 cm. Sedící nahá dívka s pokrčenou nohou na oválném podstavci s reliéfním povrchem evokujícím travnatou plochu. Značeno zespodu: značkou malíře a vtlačenými čísly.