Čechy, Duchcov, 40. až 50. léta minulého století. Bílý a barevný ručně malovaný porcelán. Výška 15 cm. Barevná porcelánová figurka kráčejícího mladého vandrovníka nesoucího přes rameno v ranečku malého pejska. Neznačeno, zespodu čísla a značka malíře.