#59

PASÁČEK S OVEČKAMI - ROYAL DUX

#59

Porcelain
29 zobrazení
Vyvolávací cena
3 800 Kč
Starožitnosti pod Kinskou s. r. o
Pro limitování se přihlašte

Čechy, Duchcov 1912 - 1935. Slonovinově bílý, zlacený a hnědě patinovaný porcelán. V secesním stylu s antickým motivem. Výška 45 cm, průměr podstavce 15 cm. Velké secesní porcelánové sousoší stojícího pasáčka oblečeného ve zlaceném rounu a zlatém klobouku držícího v rukou Panovu flétnu. V dolní části u nohou pastýře tři stojící ovečky. Kulatý vyvýšený podstavec zdobený reliéfním florálním ornamentem. Značeno zespodu: velký nálepek z růžové porcelánové hmoty s nápisem Royal Dux Bohemia a písmenem E, vtlačená čísla a značka malíře.