Čechy 1880 - 1920. Bílý, barevně ručně malovaný a zlacený porcelán. Výška 9,5 cm. Bílý porcelánový hrníček s ručně malovanými květy macešek, drobnými barevnými reliéfními květy a reliéfním zlaceným ornamentem. Ručně psaný nápis "K svátku". Uvnitř vlasová prasklinka a mírně poškozená kvítka. Neznačeno, zespodu zlatá čísla malířů.