Čechy, Bystřice pod Hostýnem 1795 - 1850. Jemná kamenina s nažloutlou glazurou, ručně malovaná. Průměr 25 cm. Mělký talíř s reliéfně tvarovaným okrajem s ručně malovanou hnědou linkou zdobený ručně malovaným květem růže a drobnými kvítky s listy. Na horním okraji dvě nepatrná poškození. Značeno zespodu: vtlačené BISTRITZ.