Morava, Olomučany ?, 1800 - 1830. Jemná kamenina ručně barevně malovaná. Průměr 46 cm. Kameninový světlý talíř velkého rozměru s obloukovitě tvarovaným okrajem zdobený barevným věnečkem z větších a menších květů s listy. Centrální květinový malý věneček uprostřed s černě psaným jménem Anna Polephkowa N: 22. Typ malovaného dekoru převažující na Moravě, nejblíže podobným produkci manufaktury v Olomučanech z první třetiny 19. století. Značeno zespodu: vtlačenými písmeny G hvězdička N.