Morava, Tupesy, rok 1974. Ručně malovaná fajáns. Výška 36 cm, horní průměr 7,5 cm. Velký fajánsový čepák zdobený malovaným květinovým vzorem užívaným v Tupeské dílny v 19. století. S velkou modrou a manganově červenou růží. Na zadní straně malovaný nápis "Vínečko né voda treba je kyselé pije ho sloboda ale je veselé". Značeno zespodu: ručně psané Tupesy 1974.