Slovenský stát, Dolné Hámre 1939-1945 Leštěné stříbro, ryzost Ag 800/1000, celková hmotnost 311,8 gr. Období a styl Art deco Mísa kulatého tvaru s širokým klenutým lemem, zdobeno reliéfním svislým žebrováním. Značeno na horním okraji: značka výrobce (rozeta), ryzost 800, Český punc pro cizí zboží (lilie). Průměr 24 cm, výška 4 cm.