#14

Marie Luisa Hlobilová
(1946)

KYTICE ŠEŘÍKŮ VE DŽBÁNU

MARIE HLOBILOVÁ MRKVIČKOVÁ (1903-1999)  - KYTICE ŠEŘÍKŮ VE DŽBÁNU
#14

Marie Luisa Hlobilová
(1946)

KYTICE ŠEŘÍKŮ VE DŽBÁNU

308 zobrazení
Vyvolávací cena: 2 400 Kč
27. 1. 2022 18:00

Olej na plátně 56 x 48,5 cm Signováno vpravo dole, datováno 1941 Původní zlatostříbrný rám s patinou. Celkový rozměr 70,5 x 62,5 cm.

Marie Luisa Hlobilová je umělkyně, která se věnuje různým formám výtvarného umění. Studovala užitou a propagační grafiku na Střední uměleckoprůmyslové škole. Je známá zejména svými tvorbami spojenými s hudbou, jako jsou novoročenky pro hudební soubory, obálky not, vizitky hudebníků, a ilustrace do novin a časopisů. Její kresby jsou často charakterizovány použitím notové symboliky, která tvoří linie nebo plochy.

Od roku 1970 se Marie Luisa Hlobilová věnovala netkané tapiserii art protis. Vytvořila přes pět set art protisů, které tematicky zahrnují hudební a romanticky krajinné motivy. Abstraktní kompozice jsou okrajové, přičemž autorka čerpala inspiraci z barev a tvarů přírody.

V posledních letech se Marie Luisa Hlobilová začala věnovat i malování. Inspirací pro ni stala příroda, zejména přechodná období od jara do podzimu. Její snové krajiny jsou malovány s minimálními prostředky, vytvářejícími kontrast k malbě květin. Hudba je také významným prvkem v její tvorbě, kde plochy a barvy moře a hor často doplňují téměř skutečně velké housle.

Příroda, hudba a klid jsou pro ni nevyčerpatelným zdrojem inspirace, a její tvorba reflektuje bohatství barev a nálad přírodního prostředí.