#155

AEGIDIUS SADELER - VLADISLAVSKÝ SÁL, MĚDIRYT S LEPTEM 1607

#155

7 limitů
685 zobrazení
Vyvolávací cena: 40 000 Kč
27. 1. 2022 18:00

Čechy 1607 původní mědiryt s leptem značeno dole uprostřed: Sac. Caes. Mai. Sculptor Egidivs Sadeler, vpravo Marco Sadeler excudit. výška 56,4 cm x šířka 61 cm list v paspartě a rámu, celkový rozměr 73 cm x 76,5 cm uloženo ve sbírkách NG grafiky a kresby R 78014, v British Museum 1867,0309.873 Autor grafiku věnoval Kryštofu Popelu z Lobkovic – významnému představiteli rudolfínského dvora. Sadeler zachytil prostor z pohledu od západní stěny směrem ke vstupu na oratoř kapitulního kostela Všech svatých. Zobrazeno bylo všech pět klenebních polí členících sál. Volné horní rohy grafiky vyplnil rámovanými cvikly, do jejichž středů umístil kolčí štíty se znakem království českého nalevo a lobkovickým erbem napravo. Sadelerovo zobrazení Vladislavského sálu patří k nejpozoruhodnějším perspektivním studiím vzniklým na našem území.