Japonsko, minulé století Bílý a barevný porcelán, ručně malovaný a zlacený. Odklopné klenuté víčko zdobené figurálním malovaným námětem gejši a dvou samurajů. Zdobeno reliéfní barevnou porcelánovou pastou. Hnědá spodní část - dóza. Značeno zespodu: signatura Made in Japan. Výška 5,5 cm šířka 15 cm.