#133

KULATÁ STŘÍBRNÁ BROŽ S ALMANDINY A GRANÁTY DLE NÁVRHU LADISLAVA ŠALOUNA - JOSEF VRABEC, PRAHA

#133

Sochy a umělecká sbírka Ladislava Šalouna
229 zobrazení
Vyvolávací cena: 4 400 Kč
26. 1. 2023 19:00

Čechy 1905 - 1921 Stříbro, broušené české granáty a almandiny Ryzost Ag 750 / 1000, celková hmotnost 9,3 gramů Autor předlohy Ladislav Šaloun ( 1870 - 1946 ) , vyrobil známý pražský šperkař Josef Vrabec Období a styl secese Výška 70 mm, průměr 45 mm Menší broušené kameny přírodní české granáty, větší kameny přírodní almandiny, prostřední ověsek ze skla Stříbrná brož kulatého nepravidelného tvaru z ručně tepaného stříbrného plátu. Zdobená reliéfním secesním ornamentem a vsazenými broušenými leštěnými granáty a almandiny. Ve spodní části tři ověsy s broušenými přírodními almandiny, prostřední ověs z broušeného skla. Značeno : pražský rakousko-uherský punc hlava psa, mistrovská značka J. V.