#139

HARPYJE - LADISLAV ŠALOUN ( 1870 - 1946 )

#139

Sochy a umělecká sbírka Ladislava Šalouna
1 limit
260 zobrazení
Vyvolávací cena: 9 000 Kč
26. 1. 2023 19:00

Československo kolem roku 1934 Patinovaná sádra Období a styl : art deko Neznačeno Výška 27 cm Symbolizující portrét zobrazující z antiky převzatou bytost napůl člověka a na půl ptáka, která se v řecké mytologii proměnila z krásné bohyně bouře na nehezkou mstitelku lidské viny. Nejpozoruhodnější socha pozdního Šalounova období navazující na symbolistickou sochařskou tvorbu ze začátku minulého století.