Československo od roku 1992 Žluté a bílé 14 karátové zlato, přírodní smaragd, 24 přírodních diamantů Ryzost Au 585 / 1000, celková hmotnost 4,05 gramů 24 přírodních diamantů moderního briliantového brusu, hmotnost 0,35 ct, barva H, čistota Si Velikost prstenu 56 Obroučka a podložení koruny ze žlutého zlata. Horní část obroučky a hlava prstenu z bílého zlata osázená 24 broušenými diamanty. Uprostřed v prázdné střední části vsazený v korunce přírodní broušený smaragd. Značeno : český punc hlava labutě, ryzost 585, mistrovská značka.