#8

ZLATÉ GRAVÍROVANÉ KAPESNÍ HODINKY - HAMILTON, LANCASTER

#8

Zlaté hodinky
1 limit
72 zobrazení
Aktuální cena
24 100 Kč
Starožitnosti pod Kinskou s. r. o
Vyvolávací cena: 24 100 Kč
Pro limitování se přihlašte

USA, Pennsylvania, Lancaster, rok 1900. Čtrnáctikarátové zlato. Ryzost Au 570/1000. Osvědčení Puncovního úřadu České republiky. Celková hmotnost 94,70 g. Průměr 50 mm. Zlaté tříplášťové kapesní hodinky bohatě zdobené gravírováním. Bílý ciferník s ručně malovanými černými a červenými arabskými číslicemi. Modřené ocelové ručičky se vteřinovkou. Ciferník značený: HAMILTON. Zadní plášť značený: WARRANTED 14k, B.W. CO., US ASSAY, 929656. Vnitřní plášť s vyrytým věnováním tatínek Fred Oswald, February 28 (28. února) 1900. Hodinový stroj s kotvovým krokem značený: HAMILTON, WATCH, CO., LANCASTER, PA. Stroj číslovaný: 77056. Mikroregulace. Vnější plášť bohatě dekorovaný gravírovanými florálními motivy, datací 1900 a monogramem FO. Zadní plášť s gravírovanými úponky s listy, opět datací 1900 a letícím ptáčkem ve stylizovaném medailonu. V chodu. Vzhledem ke stáří hodinek bez záruky přesnosti chodu a dlouhodobé funkčnosti.