#123

Jan Bedřich Plaček
(1890 – 1980)

Pasačka

Jan Bedřich Plaček 12. 5. 1890-28 .3. 1980) - Pasačka
#123

Jan Bedřich Plaček
(1890 – 1980)

Pasačka

232 zobrazení
8. 12. 2021 19:00

Československo 1954-1960 olej na kartonu 46 x 33 cm signováno vpravo dole originální krémově bílý rám s paspartou a sklem 59 x 69 cm vzadu na kartonu originální štítek s popisem obrazu z Českého fondu výtvarných umění a číslem A3497 P (Praha)

Žák profesorů E. Dítěte a K. V. Maška na UMPRUM v Praze a prof. V. Hynaise na AVU. Věnoval se figurální malířské tvorbě a krajinomalbě. Zúčastnil se společných výstav pořádaných Kulturní radou v letech 1939 - 1943 a výstav SVU Aleš. Samostatně vystavoval roku 1940 v pražské Rubešově galerii a je zastoupen ve sbírkách Východočeské galerie v Pardubicích.