Německo, Berlín 1844-1847 bílý, malovaný, zlacený porcelán období a styl biedermeier horní zlacený pás s nápisem: Zur Erinnerung (vzpomínka) zdobené svislým reliéfním žebrováním, malovanými barevnými květinami s listy, zlaceným florálním ornamentem, reliéfními rozvilinami značeno zespodu: modrá orlice s písmeny KPM, ručně psaná čísla malíře 227 výška šálku 6,5 cm šířka podšálku 15 cm