Německo, Míšeň 1825-1924 bílý, malovaný, zlacený porcelán v rokokovém stylu horní okraje obloukovitě tvarované se zlacenou linkou zdobeno ručně malovanými barevnými drobnými kvítky splétaný zlacený úchyt značeno zespodu: modré zkřížené meče, vtlačená čísla, ručně malovaná čísla malířů výška šálku 6 cm průměr podšálku 14 cm