Evropa 1800-1860 přírodní mořský červený korál, kuličky náhrdelníku napodobující fosilní červený korál, zlato kulatý starožitný zlatý uzávěr v antickém stylu zdobený jemným ornamentem o ryzosti Au 520/1000, uprostřed vsazený červený přírodní mořský korál kuličky náhrdelníku různé velikosti imitující fosilní korál značeno: český nový punc (písmeno Z, šrafované pozadí, stylizovaná značka slunce) délka 22 cm