#85

Stříbrný a zlacený kalich z 18. století

#85

Silver
364 zobrazení
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
8. 12. 2021 19:00

Čech - před rokem 1806 (1770-1806) kupa, číše ze zlaceného stříbra hladká, kalichovitá, vsazená do bohatě zdobeného koše tvořeného mřížkou s florálním ornamentem kulatá široká odstupňovaná noha ze zlacené mědi kuželkovitý dřík ze žlutého kovu značeno: přepuncovací značka vyhlášená císařským manifestem Františka II. ze srpna 1806, Pražskou osvobozovací značkou z 19.12. 1809 novodobější oplet číše výška 21,5 cm Osvědčení NPÚ přiloženo