#100

KRISTIÁN SCHRÖDER ( 1655 - 1702 ) - ZBOŽNÉ ŽENY U HROBU KRISTA

#100

Sochy a umělecká sbírka Ladislava Šalouna
170 zobrazení
15. 12. 2022 19:00

Praha, Čechy 1675 - 1700 Olej na dřevě 20,5 x 15,5 cm Období a styl : manýrismus Nesignováno Celkový rozměr s rámem 24 x 19 cm Osvědčení Národního památkového ústavu Malířský výjev zachycující tři ženy u otevřeného hrobu. Ústřední prostor kompozice zaujímá sedící mladá žena s rozpuštěnými vlasy : sv. Máří Magdalena.Vzadu na dřevěné destičce papírový štítek s popisem a určením provenience od dr. Jaromíra Šípa z Národní galerie. Příčná svislá prasklinka v dřevěné destičce. Kristián Schröder, též Šreter či Schrötter ( 1655 Goslar, Harz - 1. 5. 1702 Praha ) : malíř v Praze. Dvorní malíř hraběte Jana Joachima Slavaty. Studijní cesta do Itálie v Římě a Benátkách v letech 1677 - 1679. Roku 1684 byl zvolen inspektorem Královské Obrazárny a jmenován českým císařským dvorním malířem. Roku 1694 se stal představeným Bratrstva malířů Malostranských. Byl učitelem slavného českého barokního malíře Petra Brandla. Roku 1691 pracoval na malířské výzdobě Španělského sálu na Pražském Hradě. Tenký světlý stříbrný rámeček.