#189

ŠAŠEK S PENÍZKY - AUGARTEN, VÍDEŇ

#189

Lights
123 zobrazení
Vyvolávací cena: 4 400 Kč
15. 12. 2022 19:00

Vídeň, Rakousko 1923 - 1938 Bílý, barevný, malovaný a zlacený porcelán Ve stylu art deko Wiener Porzellanfabrik Augarten Výška 17 cm Stolní porcelánová lampička ve tvaru sedícího šaška, držícího měšec se zlaťáky v jedné ruce.V druhé pozdvižené ruce drží peníz. Odnímatelná horní část, hlava usměvavého šaška, uvnitř ukrývající porcelánovou objímku na žárovku.Originální látková šnůra. Značeno zespodu : modře Wien, červeně Augarten Austria.