Druhá polovina minulého století Žluté 14 karátové zlato Ryzost Au 585 / 1000, celková hmotnost 0,90 gramů Délka 20 cm Horní část tvořená jemným zlatým řetízkem s kroužky, oválnou destičkou a uzávěrem. Spodní část, náhrdelník, ze splétaných jemných reliéfních plochých esovitých článků. Značeno : nový český punc hlava labutě, jméno výrobce - Silmar.