Druhá polovina minulého století Patinovaný bronz s větší příměsí mědi, světlý mramor Pozdější odlitek Výška 28 cm, šířka 13,5 cm Bronzová socha stojící dívky v šátku. Rozhazující jednou rukou zrní s ošatky uvázané kolem jejích boků. Obdélný nízký leštěný mramorový světlý podstavec. Nesignováno.