Čína, konec minulého století. Bílý, barevně ručně malovaný a zlacený porcelán. V míšeňském stylu. Výška 20 cm, průměr podstavce 8,5 cm. Porcelánová figura ručně malovaného sedícího chlapce na sedátku stylizovaném do větve pokryté listy a držícího v jedné ruce list, jenž podává veverce. Na kulatém podstavci se zlacenými florálními motivy. Značeno zespodu: napodobenina značky míšeňské porcelánky modré zkřížené meče.