Slovensko, Košolná, polovina 19. století. Fajáns ručně malovaná kobaltem a mědí. Průměr s úchyty 28 cm, průměr bez úchytů 25 cm. Dekorační velká mísa s úchyty se čtyřmi stylizovanými snítky. Protilehlá dovnitř prohnutá ouška. Na spodní hraně otvory pro závěs. Vzhledem ke svému stáří ve výborném stavu. Neznačeno.