Rakousko, druhá polovina minulého století. Learové sklo (připravuje se tavením sklářského písku s potaší), ruční malba emailem a zlacení. Výška 11,5 cm. Věrná napodobenina produkce z kolekce světoznámé vídeňské sklárny Kothgasser z roku 1830. Sklenice zakřiveného tvaru s ručně malovaným motivem Katedrály sv. Štěpána ve Vídni obklopená zlatě malovanými rozetami a listy. Dole broušené svislé fazety s hvězdicovitou broušenou základnou žlutého podkladu.