#86

PĚT MISEK SE ZLACENÍM - MOSER, SPLENDID

#86

Glass
6 zobrazení
Vyvolávací cena
12 000 Kč
Starožitnosti pod Kinskou s. r. o
Pro limitování se přihlašte

Česká republika, od roku 1993. Značka: Moser. Bezbarvé, ručně broušené a zlacené sklo. Název kolekce: Splendid. Kolekce Splendid je věhlasná a jedna z nejznámějších moserovských nápojových souprav. Patřila k vybavení prezidentů Československa. Roku 1947 ji prezident E. Beneš věnoval jako svatební dar anglické princezně Alžbětě. Datace designu: 1911. Moser, Karlovy Vary. Prvotřídní kvalita. Výška 9 cm, horní průměr 12 cm. Rozměr originální etue 58 cm x 27 cm x 17,5 cm. Misky zdobené ručním jemným křížovým brusem protkaným oválnými olivkami. Horní okraj se širokým zlatým pásem oroplastiky s reliéfními palmetami a akantovými rozvilinami. Nízká patka se šesti ručně broušenými fazetami plynule přecházející do spodní části misky a obloukovitým širokým zakončením fazet. Značeno: leptanou značkou Moser a nálepkou Moser Czech Republic. Originální červená etue s logem Moser.