#134

Jan Štursa | Raněný

Jan Štursa | Raněný
Jan Štursa | Raněný
Jan Štursa | Raněný
Jan Štursa | Raněný
Jan Štursa | Raněný
Jan Štursa | Raněný
Jan Štursa | Raněný
#134

Jan Štursa | Raněný

Sochy a plastiky
1 limit
478 zobrazení
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
20. 10. 2021 19:00

terakota
výška 52 cm, šířka 28 cm
provenience
Československo
data autora
1880-1925

1921 | terakota (pálená hlína) | ikonická česká socha raněného (nahého mladého muže) se šroubovitým prohnutím těla | výška 52 cm, šířka 28 cm | návrh modelu Jan Štursa z roku 1921 | signováno nahoře na plintě (soklu) Štursa | dobový dřevěný obdélný podstavec, místy skvrny a prasklinky v patině na soše | Československo