technika | terakota |
rozměr | výška 52 cm, šířka 28 cm |
provenience | Československo |
data autora | 1880-1925 |
1921 | terakota (pálená hlína) | ikonická česká socha raněného (nahého mladého muže) se šroubovitým prohnutím těla | výška 52 cm, šířka 28 cm | návrh modelu Jan Štursa z roku 1921 | signováno nahoře na plintě (soklu) Štursa | dobový dřevěný obdélný podstavec, místy skvrny a prasklinky v patině na soše | Československo