technika | patinovaná mosaz, dřevo, sklo |
rozměr | výška 20 cm, šířka 16 cm |
provenience | Rusko |
1880-1920 | Rusko | patinovaná mosaz, dřevo, sklo | výška 20 cm, šířka 16 cm | šperkovnice či pokladnice ve tvaru archy, zdobená reliéfním tlačeným a tepaným ornamentem, na mosazném plášti motivy pravoslavných kostelů, stromů, květin, medailonu, srdcí a skleněných korálků, odklopné víko na pantu, v horní části malé odklopné víčko zdobené skleněnými korálky a okem | neznačeno