technika | černý onyx či onyxové černé sklo, bezbarvé broušené sklo, mosaz |
rozměr | výška 14 cm, šířka 13 cm, hloubka 18,5 cm |
provenience | Střední Evropa |
1900-1930 | Střední Evropa | černý onyx či onyxové černé sklo, bezbarvé broušené sklo, mosaz | výška 14 cm, šířka 13 cm, hloubka 18,5 cm | kalamář a zadní přihrádka na dopisy a dopisní papíry, v přední části odkladač na psací potřeby | historizující klasicistní styl konce 19. století | mosazný stojánek a mosazný štítek kalamáře zdobené reliéfními vavřínovými věnci, medailony, granulací |