technika | leštěná a patinovaná mosaz, černé mořené dřevo, sklo |
rozměr | výška 37 cm (s konzolí 58 cm), šířka 25 cm (s konzolí 29 cm) |
provenience | Německo |
1900-1910 | leštěná a patinovaná mosaz, černé mořené dřevo, sklo | výška 37 cm (s konzolí 58 cm), šířka 25 cm (s konzolí 29 cm) | období a styl německé secese | funkční hodiny, ciferník s tlačenými číslicemi, granulací, ornamentem a černými zdobnými hodinovými ručičkami, secesní klenutá stříška zdobená mosaznými leštěným pláštěm a sloupky, v dolní části mosazný rámeček se sklem napodobující leštěný polodrahokam (sklo se svislou prasklinkou), podstavec a skříňka hodin z tmavě mořeného dřeva, kotvový chod s kyvadlem, půlové s bitím na pružinu - gong | značeno: Junghans, originální papírový kulatý štítek se jménem prodejce Fr. Balke, Praha - Prag. Poříč. | Junghans, Schramberg, Německo