#89

Velká alegorie léta

Velká alegorie léta
Velká alegorie léta
Velká alegorie léta
Velká alegorie léta
Velká alegorie léta
Velká alegorie léta
#89

Velká alegorie léta

Porcelain and fine Ceramics
221 zobrazení
20. 10. 2021 19:00

bílý, glazovaný porcelán
výška 37 cm
značeno zespodu: modrý úl, značka porcelánky Vídeň
provenience
Střední Evropa
data autora
po r. 1866

po roce 1866 | bíý glazovaný porcelán | v rokokovém stylu | alegorická postava dívky s klasy obilí, ověnčená věnečkem z klasů na hlavě | reliéfně tvarovaný klenutý podstavec zdobený ornamenty rokaje | výška 37 cm | značeno zespodu: modrý úl, značka porcelánky Vídeň (po jejím zrušení v roce 1866 zůstalo značné množství bílého hotového i polohotového zboží značené často již tovární začkou) | C. Rädler, Vídeň nebo Rybáře u Karlových Varů | Střední Evropa