#91

Potschappel | Galantní pár při polibku

#91

Porcelain and fine Ceramics
66 zobrazení
20. 10. 2021 19:00

bílý, malovaný a zlacený porcelán
výška 15 cm, šířka 15 cm
značeno zespodu: modrá písmena C J, korunka, proti sobě postavená a propletená písmena L (napodobující značku slavné francouzské porcelánky Sévres)
provenience
Německo

začátek minulého století | bílý, malovaný a zlacený porcelán | v rokokovém stylu | sousoší objímajícího se šlechtického páru v honosném oděvu | klenutý podstavec s reliéfními barevnými kvítky a listy | výška 15 cm, šířka 15 cm | značeno zespodu: modrá písmena C J, korunka, proti sobě postavená a propletená písmena L (napodobující značku slavné francouzské porcelánky Sévres) | Potschappel, Německo