Česká republika od roku 1993 14 karátové zlato, mořská kultivovaná perla Ryzost Au 585/1000, celková hmotnost 8,45 gramů Průměr 40 mm Zlatá brož tvořená spodním větším kruhem z leštěného zlata, horním menším kruhem z matovaného zlata. Kruhy elipsovitě tvarované. Uprostřed v korunce vsazená kultivovaná mořská perla o průměru 8 mm. Jehlice s pojistným uzávěrem. Značeno : český punc labuť s číslem 4.