technika | olej na kartonu |
rozměr | 68 x 48 (86 x 64) cm |
rok | 1933 |
signatura | signováno a datováno vpravo dole 34 |
rám | originální umělecký rám |
stav díla | vzadu na kartonu přípis malířky tužkou: Linka Procházková - Kytice 1933. V levém horním rohu razítko - vystaveno v galerii skupiny V. U. 25. listopadu 1937 (Skupina výtvarných umělců v Brně) |
Autor | Nové Dvory 1884 - 1960 Jáchymov |
1929 | olej na kartonu | 86 x 64 cm | Československo
Linka Procházková se narodila 28. ledna 1884 v Nových Dvorech. Studovala průmyslovou školu Ženského výrobního spolku v Praze, a poté přešla na Uměleckoprůmyslovou školu, kde byla jediná žena mezi studenty. Po absolvování školy začala pracovat v Reisnerově ateliéru.
Jako jediná žena se zúčastnila výstavy Osmy v roce 1908, což bylo v té době neobvyklé. V tom samém roce se provdala za malíře Antonína Procházku. Její malířské dílo se vyznačovalo převážně realistickým základem a postupně přecházelo od expresionismu ke klasicismu.
Linka Procházková trpěla nervovou chorobou, která ukončila její malířskou práci koncem 40. let. Zemřela 21. října 1960 v Brně.