Švýcarsko, Schaffhausen 1905 - 1910. Čtrnáctikarátové zlato. Ryzost: 585/1000. Celková hmotnost 86 g. Průměr 50 mm. Zlaté masivní dvouplášťové kapesní hodinky. Bílý emailový ciferník s ručně malovanými černými arabskými číslicemi a vteřinovkou. Zlaté ručičky. Pláště značené: ryzostí, PROBUS I.W.C SCAFUSIA. Pláště číslované: 412749. Hodinový stroj značený PROBUS I.W.C.SCAFUSIA a číslem 389361. Mikroregulace. Švýcarský punc veverka a rakousko-uherský punc pro cizí zboží AV. V chodu. Vzhledem ke stáří hodinek bez záruky přesnosti chodu a dlouhodobé funkčnosti.