Švýcarsko, Schaffhausen 1915 - 1920. Čtrnáctikarátové zlato. Ryzost: 585/1000. Celková hmotnost 78,25 g. Průměr 50 mm. Zlaté masivní dvouplášťové kapesní hodinky. Bílý emailový ciferník s ručně malovanými černými a červenými arabskými číslicemi a vteřinovkou. Zlaté ručičky. Ciferník značen: INTERNATIONAL WATCH CO. SCHAFFHAUSEN. Pláště značené: ryzostí, PROBUS I.W.C SCAFUSIA. Pláště číslované: 801023. Na vnitřním plášti gravírované International Co. Schaffhausen. Hodinový stroj značený PROBUS I.W.C.SCAFUSIA a číslem 733565. Mikroregulace. Švýcarské puncy velká a malá veverka s písmenem B jako Bienne. V chodu. Vzhledem ke stáří hodinek bez záruky přesnosti chodu a dlouhodobé funkčnosti.