Švýcarsko, Schaffhausen 1890 - 1895. Stříbro, zlato. Ryzost: 800/1000. Celková hmotnost 82,50 g. Průměr 50 mm. Stříbrné masivní dvouplášťové kapesní hodinky. Okruží vnějších plášťů a úchyt silně zlacené. Bílý emailový ciferník s ručně malovanými černými římskými číslicemi a vteřinovkou. Ciferník značený International Watch Schaffhausen. Zlaté ručičky. Vnitřní stříbrný plášť s gravírovaným jménem Riesen Elbing. Vnější pláště číslované: 79670 a značka výrobce. Hodinový stroj se značkou výrobce a číslem 65724. Mikroregulace. Švýcarský punc tetřev a německý punc koruna a půlměsíc. V chodu. Vzhledem ke stáří hodinek bez záruky přesnosti chodu a dlouhodobé funkčnosti.