#35

LUXUSNÍ VÁZA, MÍŠEŇSKÝ STYL - WORCESTER, ANGLIE

#35

Porcelain
82 zobrazení
8. 9. 2022 19:00

Anglie 1760 - 1770 nebo 19. století Bílý, barevný, zlacený, ručně malovaný porcelán Worcester Porcelain, podle předlohy slavné porcelánky Míšeň Výška 44 cm Zdobená reliéfní girlandou barevných květin se zelenými listy, ručně malovanými kyticemi, drobnými kvítky. Horní část vázy zdobená zlaceným rokokovým motivem rokaje. Kulatá základna se zlatými linkami. Klenuté víko zdobené reliéfním věncem z barevných květin se zelenými listy, zlatými rokaji na plochém okraji, ručně malovanými kytičkami. Horní úchyt : soška dívky držící v náručí kočičku, stojící na čtvercové základně. Na okraji víka porcelánová pasta vzniklá při výrobě. Značeno zespodu : modré zkřížené meče, čísla, napodobující značku porcelánky Míšeň.